• Aktualności

            • „PODAJ MYDŁO”-akcja charytatywna

              17.06.2021

              W dniach od 9 czerwca do 16 czerwca Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził w naszej szkole ogólnopolską akcję charytatywną „Podaj mydło” , której organizatorem była Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania.

              Udało się nam zebrać 511 kostek mydła,9 szczoteczek do zębów i 1 pastę do zębów. Trafią one na misyjne placówki w Afryce, do szkół i przedszkoli prowadzonych przez polskich misjonarzy.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim Dobrym Duszom, które wsparły akcję: uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, pracownikom szkoły za wrażliwość i otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka, a szczególnie potrzebujących dzieci!

            • “Odzyskajmy zużyte baterie”

              15.06.2021

              Nasza szkoła jak co roku przystapiła do akcji ekologicznej“Odzyskajmy zużyte baterie”.Pamiętamy bowiem o tym, że zbierając baterie, dbamy o środowisko, w którym żyjemy.Zbiórka baterii trwała od 11 do 15 czerwca br. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy przyłączyli się do tej akcji i tak licznie przynosili baterie.Łącznie udało nam się zebrać 10231 sztuk! Największą ilość baterii(3271 sztuk) przyniosła klasa 6A i to ona zwyciężyła, w nagrodę udając się na seans filmowy w Kinie Na Starówce. Ogromne gratulacje!

            • Plakaty "odbudowy" relacji

              10.06.2021

              „Nikt z nas nie jest tak mądry jak my wszyscy razem”. — Ken H. Blanchard. Po powrocie wszystkch uczniów do szkoły w naszej placówce zostały zorganizowane zajęcia, których celem była "odbudowa" relacji utraconych podczas lockdownu, a także reintegracji poszczególnych klas. Zadaniem uczniów było stworzyć klasowy plakat, w którym każdy miał zaprezentować swoje miejsce w zespole klasowym, ponieważ każdy uczeń tworzy klasę. W klasach młodszych dzieci zrobiły plakaty tematyczne (np. kosmos, łaka, kwiaty...). Bardzo dziękujemy wychowawcom,nauczcielom, pedagogom, wychowawcom świetlicy, bibliotekarzom za włączenie się w akcję. Oto efekty pracy naszej wspólnoty szkolnej:

            • Dzień Dziecka

              08.06.2021

              W dniu 01.06.2021 r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej miłej okazji uczniowie klas I - III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Urodziny Alicji" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl miał formę widowiska online oraz licznych efektów specjalnych na sali kinowej. Po spektaklu uczniowie brali udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą prowadzili strażacy z OSP-Rój oraz prezentacji sprzętu gaśniczego. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie upominki od Rady Rodziców.

            • Zostań Strażakiem 👨‍🚒

              31.05.2021

              Zostań Strażakiem

              Zostań Strażakiem 

              Jednostka OSP Żory-Rój ogłasza nabór do:OSP, MDP oraz PDP

              Jeśli Ty lub Twoje dziecko jesteście:- sprawni fizycznie

              - w wieku od 6 do 10 lat (PDP)

              - od 10 do 18 lat (MDP) oraz od 18 do 65 lat (OSP),

              - niekaralni (OSP)

              - chętni do pomocy,

              - obowiązkowi,

              - potraficie pracować w zespole,

              - oraz jesteście żądni nowych przygód i doświadczeń,

              To nie zwlekajcie i zadzwońcie już dziś️Kontakt:Adam - 732597085Sławek - 519453474

            • Narodowy Spis Powszechny 2021

              04.05.2021

              Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęte są osoby, które 31 marca 2021 r.: • mieszkały w Polsce na stałe lub przebywały czasowo – zarówno obywatele polscy jak i cudzoziemcy, • obywatele polscy przebywający za granicą, którzy nie wymeldowali się z pobytu stałego w Polsce, • osoby bezdomne – obywatele polscy i cudzoziemcy. Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy. Na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie wykonasz samospis. Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon. Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych. Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej. Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

              Chcesz sprawdzić, o co zapytamy w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Zweryfikować rachmistrza? Wejdź na spis.gov.pl i spisz się! Spis trwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Wejdź na spis.gov.pl i bądź na bieżąco!

            • Dzień Ziemi

              12.05.2021

              22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie. Święto naszej niepowtarzalnej planety, która jest domem dla wszystkich żywych stworzeń. W dniu tym podejmowanych jest szereg działań promujących ekologiczny tryb życia, które mają na celu uświadomienie społeczeństwu, jak wielkim darem jest Ziemia. W naszej szkole też o tym święcie pamiętaliśmy- klasa 5 b przygotowała apel online, odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej, a przez 3 dni uczniowie podejmowali wyzwania ekologiczne przygotowane przez SU.Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dbajmy o nią  najlepiej jak potrafimy!

            • Patron - Gustaw Morcinek

              26.03.2021

              W lutym br. odbył się konkurs, który był związany z obchodami Tygodnia Patrona Szkoły, którym jest Gustaw Morcinek. Należy pamiętać, iż jest to pisarz, który pochodził ze Śląska i głównie pisał o życiu związanym z kulturą, codziennością oraz pracą w kopalni. Tak oto napisał książkę pt. "Łysek z pokładu Idy". W związku z tym w naszej szkole został zorganizowany konkurs, dla klas 1-3, o głównym bohaterze powyższego opowiadania. Pierwsze miejsce zdobyły: Karolina Nietrzeba, Maria Cichy, Sandra Jucha. Dziewczynkom gratulujemy!. Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i zapraszamy znowu.

              Prace konkursowe uczniów klas 1-3.

            • Konkurs geometryczny

              26.03.2021

              W lutym br. odbył się konkurs geometryczny dla klas 1-8. Zadaniem uczniów klas 1-3 było utworzenie pracy plastycznej z kwadratów i prostokątów, natomiast klasy 4-8 miały za zadanie utworzyć pracę z figur geometrycznych techniką dowolną. I tak oto prezentują się wyniki

              Klasy 1-3:

              I m. Lena Klatka

              II m. Godwin Ihemeje

              III m. Julia Latoń

              wyróżnienie: Norbert Fugiel, Szymon Krawuczke

              Klasy 4-8:

              I m. Sebastian Słowik

              II m. Wiktoria Solich

              III m. Paweł Guzowski

              wyróżnienie: Paweł Adamiec.

              Wszystkim uczestmikom gratulujemy. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za udział.

              Prace dzieci biorących udział w konkursie.

            • WIOSNA ach to ty....

              11.03.2021

              W naszej świetlicy pojawiają się już pierwsze oznaki wiosny, wszystko zaczyna się budzić do życia, kolory są intensywniejsze, a  buzie naszych Świetliczaków roześmiane. Niech ten czas nigdy się nie kończy, czego życzymy Wam oraz sobie. Oto prezentujemy prace dzieci:

            • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

              08.03.2021

              1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z broniąw ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. W tym dniu wspominaliśmy żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy stawili opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. To właśnie o tych ,,zaplutych karłach reakcji”, „leśnych bandach” – jak określali polskich żołnierzy komuniści – przypomnieli nam uczniowie klasy 6a, przygotowując apel. To właśnie ci żołnierze, walcząc o wolną Polskęw latach 1944-1963, byli bestialsko mordowani przez sowietów i komunistów polskich.Ci, którzy przeżyli i wyszli po latach z więzień, byli traktowani jako obywatele drugiej kategorii. Żyli tak, skazani na zapomnienie przez długie lata. Szczęśliwie komunizmw naszym kraju upadł, a Polska zaczęła przypominać sobie o swoich bohaterach.

              Dziś chcemy, by historia WYKLĘTYCH przemówiła do nas wszystkich. Niech utrwala pamięć o niezłomnej wierze tych żołnierzy w Wolną Polskę. Tę, w której my żyjemy.

              Oliwia Odróbka kl. 6a

              Julia Kłopeć kl. 6a

              Julia Brzezina kl. 6a

              Wiktoria Frąckowiak kl. 6a

              Filip Korduła kl. 6a

              Oliwia Pustelny kl. 6a

              Agata Śleziona kl. 6a

            • By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać.

              01.03.2021

              Na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej realizowana jest Ogólnopolska Kampania Społeczna pod hasłem „By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać”.

              Celem Kampanii realizowanej w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014–2020 jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie.W ramach Kampanii przygotowano, między innymi, krótkie animowane formy filmowe dedykowane uczniom szkół podstawowych z uwzględnieniem grup wiekowych uczniów klas I-III i IV-VIII, które służyć będą realizacji założonych celów kampanii.

              Zapraszamy do zapoznania się z filmami.

            • Światowy Dzień Chorego

              22.02.2021

              Każdego roku 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego,który ustanowiony został  w dniu 13 maja 1992 roku przez papieża św. Jana Pawła II .Celem tego Dnia jest uwrażliwienie na potrzeby chorych i cierpiących oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca,towarzyszą i wspierają chorych. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu, po wcześniejszym uzgodnieniu potrzeb przygotowali dla pacjentów Hospicjum w Żorach paczkę, która była wyrazem naszej troski i serdecznej pamięci.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Żorach
      • 32 43 58 735 603 152 422
      • ul. Wodzisławska 201 44-245 Żory Poland
      • Przedszkole nr 17 im. Św. Jana Pawła II Szkoła Podstawowa nr 11 im. Gustawa Morcinka
      • mgr Sylwia Rojewska-Mazur
      • mgr Aneta Kieryk mgr Michał Szweda mgr Barbara Pawlas
      • czynny od poniedziałku do piątku (w budynku byłego gimnazjum) godz. od 8.00 do 15.00
      • od poniedziałku do piątku (w budynku przedszkola)
      • 48847000012001001108970001
    • Logowanie